What is SEO Analysis? How is it done?

What is SEO Analysis? How is it done?

Seo analizi, bir web sitesinin arama motorları ve kullanıcı deneyimleri algoritmaları ile uyumluluğunu belirleyen bir analiz türüdür. Günümüz dijital dünyasında, web siteleri organik takipçi kazanıyor ve sıralamalarda yükseliyor; Özetle başarılı bir site olabilmesi için belirli kriterleri karşılaması gerekir. Bu kriterlere uyum, belirli SEO çalışmalarının doğru yapılıp yapılmadığı ile de ilgilidir.

Dünya çapında en saygın ve en büyük arama motoru olan Google, siteleri daha başarılı kılmak için sürekli olarak algoritmaları yeniler. Bu nedenle her şeyin hızla değiştiğini ve yenilendiğini söylemek mümkündür. Bu değişime ayak uydurmak ve yeniliklere uyum sağlamak için şantiyede yapılan çalışmanın sürekli taze tutulması ve sık aralıklarla yeniliklere uyum sağlanması gerektiğinden bahsedilebilir. Bu tür işler için hem ücretli hem de ücretsiz birçok SEO analiz aracı vardır.

Hafsa, sitenizde bu tip çalışmaları sizin için düzenli aralıklarla yapabilen bir ajans olarak hem sitenizde başarılı SEO çalışmaları gerçekleştirir hem de devam eden süreçte SEO analizinizi tamamlayarak sitenizi mutlak başarıya ulaştırır.

SEO Analizi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sitenizde SEO analizi için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ücretsiz SEO analiz araçları bulunsa da bu tür programlar size sadece başlangıç ​​aşaması için tatmin edici bilgiler vermektedir. Bu analiz programlarının dışında her siteye özgünlüğüne özel bir Google SEO analiz raporu verilmelidir. Bu raporda, belirli ana başlıklar belirli ayrıntılar açısından incelenmelidir. Bu başlıklar altında yapılacak analizleri şu şekilde özetleyebiliriz;

If we talk about the necessity of analyzing the performance of the site first, it is possible to say that especially Google attaches great importance to this type of performance analysis. According to the general analysis made, it was revealed that 40 percent of the visitors to the sites stopped entering the sites they tried to enter in the processes they could not enter in more than 3 seconds and left the site. For this reason, items such as the speed of the site, the server, the size of the photographs, the size of the fonts, the status of the files on the site should be analyzed and improved one by one.

As you know, websites require compatibility standards for both desktop and mobile use. In the compatibility to be analyzed within the scope of the SEO analysis report, it can be mentioned that the sites must be compatible for mobile use. Considering that an average of 70 percent of the users reaches the websites via mobile devices, the compatibility of the mobile compatibility studies to be applied to the sites is once again understandable.

Analyzing competitor sites and keywords is also very important for this process. Because, as a result of the correct analysis of competing sites and keywords within the site, successful SEO work can be done. In this way, the exact target of the site, which market it targets, and exactly what the target audience is within can be determined quite easily.

Finally, if the parts such as on-site SEO analysis and off-site SEO analysis are mentioned, it is checked whether the site provides an increase in the keywords determined first in the on-site analysis. Then, whether the criteria such as appropriate H-tagged titles, original content, proper URL structure, correct link exits from the content, naming the images by the keywords, the absence of 404 pages on the site, and whether all content is SEO compatible or not. determines.

Ayrıca site dışı SEO analizi bölümünde, güvenilir bir şekilde hazırladığınız web sitenizin arama motorları ve ziyaretçiler için güvenilir olduğunun kanıtlanması gerekmektedir. Bunun için, çeşitli diğer güvenilir web sitelerinin kendi web siteniz için kefil olmasını bekleyebilirsiniz. Bunun için başka bir siteden sitenize "backlink" denilerek yönlendirmeler yapılmalıdır. Ancak bu yönlendirmelerin Google nezdinde başarılı bulunan ve güvenilir ve ilgili sektörlerde bulunduğunuz siteler tarafından yapılması gerekmektedir.